Isplata božićnica umirovljenicima

Božićno vrijeme donosi radost i toplinu mnogima diljem svijeta, ali za umirovljenike s malim mirovinama, blagdansko razdoblje može biti izazovno. Općina Posedarje će ove godine isplatiti božićnice umirovljenicima visine mirovine do 500,00 eura i primateljima stalne socijalne pomoći, kao izraz pažnje i brige prema najstarijim članovima našeg društva.

Pozivaju se samo primatelji inozemnih mirovina visine do 500,00 eura da dostave u prostorije Općine Posedarje izvadak iz banke o visini mirovine. Svim ostalim primateljima hrvatskih mirovina visine od 300,00-500,00 eura bit će isplaćena božićnica visine 80 eura, a primateljima mirovina do 300,00 eura isplatiti će se 100,00 eura božićnice te nije potrebno dostavljati ikakve zahtjeve ili dokaze. Isplatu božićnica obavit će Hrvatska pošta do kraja godine.Ova inicijativa ima potencijal unaprijediti kvalitetu života umirovljenika tijekom blagdana i potiče solidarnost u zajednici.