Proširenje mjesnog groblja u mjestu Posedarje

Opći cilj projekta „Proširenje mjesnog groblja u mjestu Posedarje“ je osiguravanje trenutno nedostatnih mjesta za ukop na širem području Općine Posedarje mjestu Posedarje te dostizanje standarda društvenih, socioloških i tradicijskih vrijednosti ruralne sredine.

Cilj je ostvaren izgradnjom 28 grobnica na mjesnom groblju Posedarje. Ukupna vrijednost projekta iznosi 798.938,27 kn. Ministarstvo prostornog uređenja, graditeljstva i državne imovine je sufinanciralo projekt sa iznosom 168.000,00 kn (21,03%), dok je Općina Posedarje financirala iznos od 630.938,27 kn (78.97%).

Izgradnjom 28 grobnica rješava se problem manjka kapaciteta za ukop preminulih te se izravno podiže standard mještana općine Posedarje mjesta Posedarje, a i šire lokalne zajednice. Također, podiže se kvaliteta pogrebnih usluga kroz uređenost i opremljenost komunalne infrastrukture.

Proširenjem mjesnog groblja u Posedarju postižu se i šire društvene koristi, a koje će se izravno odraziti u povećanju prihoda vezanih djelatnosti na području općine te tako i stvaranju uvjeta za razvoj vezanih cvjećarskih i pogrebnih djelatnosti